Sve veći broj ljudi dolazi u beli grad i tu ostaje. Gradi se sve više jer grad postaje prenaseljen, infrastruktura postaje tesna i gužve su normalne. U senci oblakodera ostaju znamenitosti koje čine ovaj grad. Nastaje megalopolis i bićemo kao pčele u saću.
A Beograd je uvek imao poseban šarm koji svako ko je u njega kročio oseti. Taj običan, skrpljeni, malo ofucan, ali autentičan i slobodan duh. On vas omami i šmekerski vam se uvuče pod kožu i zavolite njegove mane.
Bilo bi super da beogradski duh zauvek odiše ulicama grada, ali pitanje je da li će uspeti da sačuva svoju autentičnost u ovom procesu “zlatiborizacije” Beograda i trendu selidbe u velike gradove.
Šta vi mislite?
Modernizacija Studentskog grada u Beogradu
Studentski grad u Beogradu dobija novi izgled.
U prvoj fazi rekonstrukcije izgradiće se novi smeštajni objekti sa dve lamele za oko 950 studenata, dok će se u drugoj fazi dograditi postojeći smeštaji u domu.
U prizemlju su projektovane nove učionice, čitaonice, kancelarije za upravu i zaposlene. Prvi sprat je rezervisan za radionice i kancelarije, a na narednim spratovima dvokrevetne sobe za studente, sa toaletom i terasom.
Sve sobe će biti opremljene ormarima, stolovima za učenje i po potrebi mini-kuhinjom (mini-frižider, rešo, sudopera).
Na svakom spratu deo hodnika će biti namenjen za zajednički boravak i druženje studenata.
Na krovovima je planirano postavljanje solarnih panela, koji će proizvoditi električnu energiju isključivo za sopstvene potrebe objekta, kao i solarnih kolektora za dobijanje toplotne energije.
Osnov za izradu urbanističko-tehničke i projektne dokumentacije je rešenje istanbulskog studija Nous Architecture, autora Cihana Sevindika i Siddika Guvendija.
Izvor : NadjiDom.com
+ There are no comments
Add yours